Nuo senų laikų vynas buvo suvokiamas kaip gyvenimo, kultūros ir virtuvės dalis. Vyno, kaip kultūrinio simbolio, vaidmuo laikui bėgant keitėsi: iš pradžių buvęs svarbus mitybos šaltinis vėliau vynas tapo papildomu kultūriniu dėmeniu prie maisto ir šventiškumo. Vynuogininkystės ir vyndarystės menas taip pat nestovėjo vietoje: kai kurie vyno regionai netgi buvo pripažinti UNESCO pasaulio paveldu.
Kad ir kaip būtų, šiame ilgame istoriniame kelyje vienas dalykas liko nepakitęs ir niekada nebuvo ignoruojamas – tai vyno sąsaja su gastronomija, istorija, tradicijomis, ištakomis, kokybiškais vietiniais produktais ir šventimu.
Tvari vyno vartojimo kultūra
Gėrimo įpročiai metams bėgant taip pat keitėsi, ir šiandien vartotojai vis dažniau renkasi aukštesnės kokybės vyną, kurį galėtų saikingai vartoti kaip modernaus, tvaraus ir sveiko gyvenimo būdo dalį. Vis dėlto, nors vynas ir yra neatsiejama kultūros dalis, daugelis šalių susiduria su nerimą keliančiomis piktnaudžiavimo alkoholiu tendencijomis, ypač vadinamuoju besaikiu girtavimu, kuris sukelia dideles sveikatos, teisines, ekonomines ir socialines problemas.
Kad ir kaip būtų, tyrimai rodo, kad saikingas vartojimas išlieka bendra norma, o pertekliškai ir neatsakingai vyną vartojančių asmenų mažuma.